Stüdyomuz

15 m² olan stüdyomuz, odanın boyutlarına, şekline ve çeperlerinin yapısına bağlı olarak yapılan hesaplamalarla, kaynaktan çıkan sesin kulağa mümkün olabildiğince doğru olarak gelmesini sağlamak amaçlı akustik düzenlemeye tabii tutulmuştur. Duvar, tavan ve köşe panelleri ile akustik düzenlemesi yapılmıştır. Böylece kayıt, mix, mastering ya da aranjmanlarda meydana gelebilecek duyum problemleri ortadan kaldırılmıştır. 48 kanal analog kayıt masası, lambalı preamfi ve dinamik ses işlemcileri, alternatif referans monitörleri, lisanslı yazılımlar ve eklentileri, geniş mikrofon seçenekleri, 1.sınıf kablolama ve çok sayıda özel ekipmanlarıyla stüdyomuz tüm müzisyen, ses mühendisi, prodüktör ve aranjörlerin kullanımına sunulmuştur.

Stüdyo Ekipmanlarımız

Apple quad core intel xenon mac bilgisayar

Mac Monitor  23 inch

Aurora 16 i/o  Sound Card

UAD POWERED PLUGİNS

Pro Tools HD

32 Kanal D&R Cinemix 5.1 Sorround Analog Mix Console

Adam S3XH Hoparlör

Focal Twin 6B Hoparlör

Krk V12s Series Sub Bass Converter

Neumann M149 Tube 

Neumann U87 

Neumann TLM49

AKG C414 xl2

AKG C-391 CONDENSER

AKG D-112

SHURE SM57 

Berhinger PowerPlah Pro8 kulaklık 

Bricasti M7 Stereo Reverb Processor 

AKG K44 Head Phones 

MIX & MASTERING ALBUM

İyi bir Mix için; Enstrümanların kayıtlarının stüdyo ortamında düzgün (doğru frekans aralıklarında ve olması gereken sinyal gücünde alınması) ve enstrümanistlerin çalımlarının doğru olması gereklidir.
Vokal kayıtlarında özellikle detone ve sürtonelere dikkat edilmesi, yalıtımı ve akustik düzenlemesi yapılmış bir ortamda kaydedilmesi (stüdyo ortamı dışında yapılan vokal kayıtlarındaki normalde duyulmayan geri plan seslerinin mixte yapılacak olan işlemlerle beraber ortaya çıkması ve kaydı bozması)
Kaydedilen ses dosyalarının en az 24 Bit 44.1 Khz formatında olması gerekmektedir. (44-192 Khz )
Mix; Bir müzik eserinin prodüksiyonu sürecindeki en önemli işlemlerden birisidir. Sanatçıların kendilerine özgü soundlarının oluşturulduğu aşama mix aşamasıdır. Bundan dolayı yine kayıtta da olduğu gibi mix işleminin ölçümleri yapılmış akustik düzenlemeye sahip, doğru duyuma ulaşılmış, yeterli teknik ekipmanlara sahip bir mix odasında, mix mastering mühendisi tarafından yapılması gerekmektedir. Bir albümün basımından önceki son aşama olan Mastering, albümü oluşturan parçaların endüstri standartlarına uygun, kendi aralarındaki volume dengelerinin yapılması ve tonal farklılıklarının giderilmesi işlemidir. Müzik prodüksiyonunun en önemli aşamalarından olan mastering işleminin yine mix aşamasında olduğu gibi; akustik düzenlemesi yapılmış, doğru bir duyuma ulaşılmış ve teknik açıdan yeterli ekipmanlara sahip profesyonel bir mastering odasında mastering mühendisi tarafından yapılması gerekmektedir. Mastering TLaMix Mastering odamızda; yapılan ölçümler doğrultusunda duvar, tavan ve köşe panelleri ile akustik düzenleme yapılmış, en doğru duyuma ulaşılmıştır.
Stüdyomuzda teknik ekipman bakımından birinci sınıf ad da (anolog-dijital, dijital-analog ses sinyali çeviricileri) ve kablolar kullanılmaktadır. Aynı zamanda farklı boyut ve özellikteki alternatif referans monitörleri sayesinde geniş bir dinleme aralığı mevcuttur. Stüdyomuzda mastering aşaması digital (Daw) veya analog (hardware) sistemler üzerinde yapılabilmektedir.